Jak probíhá rekonstrukce koupelny?

Rekonstrukce koupelny v panelákovém bytě patří k nejčastějším požadavkům v oblasti úprav interiérů.
Zejména ve starších panelákových bytech, kde jsou koupelny řešeny pomocí umakartového jádra, patří rekonstrukce k nutným a velmi často žádaným změnám. Umakartová jádra jsou neesteticky a mnohdy i neprakticky řešená. Původní bytové jádro je proto při rekonstrukci vybouráno a nahrazeno moderním stavebním řešením. Rekonstrukce koupelny navíc může příznivě ovlivnit celý interiér.

Na obrázku si můžete rozkliknout  pohled do jedné z námi rekonstruovaných koupelen.

Jak ve většině případů probíhá rekonstrukce koupelny?
Před samotnou rekonstrukcí je třeba zajistit několik kroků. Pokud máte byt, v němž se má rekonstrukce koupelny provádět, v pronájmu, je třeba o tomto kroku informovat majitele. Doporučujeme také zajistit si služby statika, který Vám vypracuje odborný posudek o technickém stavu domu. Pokud ani majitel ani statik nevidí v rekonstrukci problém, pak se může přistoupit k samotné realizaci projektu.

Umakartové jádro je vybouráno a nahrazeno moderními stavebními materiály. Využít můžete buď mokrý proces stavby, kdy je nové jádro vybudováno z cihel a tvárnic či suchý proces stavby, kdy je nové jádro vybudováno ze sádrokartonových panelů. Kompletní rekonstrukce koupelny zahrnuje také výměnu rozvodů odpadu, vody a samozřejmě i zařizovacích předmětů (sprchový kout, vana, umyvadlo, WC aj.).

Rekonstrukce koupelny není rozhodně činností jednoduchou, proto byste ji měli svěřit do rukou odborníka. Rekonstrukce bude provedena nejen rychleji, ale také efektivněji a bezpečněji  a mnohdy i s menšími finančními náklady, než při jejím zajištění svépomocí.